+90 (0212) 290 62 72 (pbx)

Adres: Gürsel Mah. İmrahor Cad. No: 29 / A Kat: 6 PREMİER KAMPÜS OFİS, 34400 Kağıthane / İSTANBUL (TÜRKİYE)

Telefon: +90 (0212) 290 62 72 (pbx) - Mail: info@basalanpatent.com.tr

Fuarlarda Marka Tescil Belgesi Zorunluluğu

tescill (1)

DEĞERLİ MÜVEKKİLLERİMİZ,

 

Malumunuz olduğu üzere, fuarlar, firmaların markalarını tanıtma, ürünlerini sergileme ve pazarlama ağını genişletebilmeleri için önemli fırsatlar sunan organizasyonlardır. Her sene yurtiçinde ve yurtdışında düzenlenen fuarlara birçok firma katılmakta ve yakından takip etmektedir. Fuar katılımları devlet tarafından da hibe şeklinde desteklenmektedir.

 

Ekonomi Bakanlığı tarafından 03.05.2013 tarihinde yapılan değişiklikle yürürlüğe giren 2009/5 sayılı Yurtdışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesine İlişkin Tebliğ’e ait Uygulama Usul ve Esasları’nın Geçici 2. Maddesi’ne göre “stand alanında kullanılan logo ve markalara ilişkin; Uygulama Usul ve Esaslarının 7. ve 9.maddesinde yer alan MARKA / LOGO TESCİLİNİN, 1 Ocak 2014 tarihinden itibaren düzenlenecek fuarlara dair destek başvurularında aranacağı” bildirilmiştir.

 

Buna göre, değerli kuruluşunuzun fuar alanında herhangi bir hak kaybına uğramaması ve ilgili devlet desteklerinden sorunsuz yararlanabilmesi için stand alınlığı veya alanı içerisinde kullanılacak isim, ticari unvan, marka veya logonun birebir tescil belgesindeki veya tescil müracaatındaki gibi olması gerekmektedir.

 

Şayet;

-Ticari unvanın/logoların farklı yazı ve karakterleri veya şekillerle süslemek suretiyle   

  kullanılması istendiği takdirde veya, 

-Tescil edilmiş markaların/logoların, tescil edilen şekilden farklı yazı karakterleriyle

  yazılması istendiği takdirde ya da, 

-Tescil edilmiş markaların/logoların, o marka ile bir arada tescili yapılmamış bazı

  şekillerle birlikte kullanılması istendiği takdirde;

 

YENİ MARKA BAŞVURUSU DOSYALANMASI GEREKTİĞİNİ bilgilerinize sunarız.

 

Başalan Patent Ltd. Şti. olarak ticari unvan/marka/logo tescili hakkında siz değerli müvekkillerimize yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağımızı bilgilerinize sunar, daha detaylı bilgi ve başvuru talimatlarınız için şirketimiz ile temas kurmanızı rica ederiz. 09.01.2014

Saygılarımızla,

Üste Git