+90 (0212) 290 62 72 (pbx)

Adres: Gürsel Mah. İmrahor Cad. No: 29 / A Kat: 6 PREMİER KAMPÜS OFİS, 34400 Kağıthane / İSTANBUL (TÜRKİYE)

Telefon: +90 (0212) 290 62 72 (pbx) - Mail: info@basalanpatent.com.tr

Hakkımızda

        Başalan  Patent & Trademark, fikri ve sınai haklar konusundaki ilk çalışmalarına 1980 yılında başlamış, fikri ve sınai mülkiyet haklarının korunmasına ilişkin hizmetleri 1994 yılında  Türkiye’de ilk kez şirket statüsünde resmileştirmiştir. Böylece çalışma alanının daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamıştır.

        Başalan Patent & Trade Mark Sınai Mülkiyet Hizmetleri Müşavirlik Ltd. Şti.’nin kurucuları Ahmet Başalan ve Feriha Başalan, Türk Patent Enstitüsü tarafından Resmi Marka ve Patent vekili ve Avrupa Patent Ofisi tarafından da resmi Avrupa Patent vekili olarak yetkilendirilmiş olup, Mesleki Mesuliyet Sigortaları da yasal düzenleme çerçevesinde yapılmıştır.

        Başalan  Patent & Trademark, Merkez ofisinin, kıtaların buluştuğu metropol kent İstanbul’da kurulmuş olması ve faaliyet göstermesi sebebiyle, gerek Avrupa ve gerekse Ortadoğu ülkelerindeki meslektaşlarıyla iyi ilişkiler içerisindedir. Bu gibi iyi ilişkiler aynı zamanda ABD, Bağımsız Devletler Topluluğu ülkeleri ve Asya ile de tesis edilmiştir.

        Başalan Patent & Trademark bünyesinde tüm işlemlerin ayrı ayrı takip edildiği Marka Departmanı, Patent Departmanı, Endüstriyel Tasarım Departmanı, Coğrafi İşaretler Departmanı, Entegre Devre Topografyaları Departmanı, Bitki Hakları Dept, Alan Adları Takip Departmanı, Hukuk Departmanı, Tercüme Departmanı, Bilgi İşlem ve Muhasebe Departmanı yer almaktadır. Aynı zamanda her bir departmanın bünyesinde Araştırma, Başvuru,  İtiraz, Yenileme Servisleri bulunmaktadır.

        Türk Patent Enstitüsünün de bulunduğu Ankara’da yer alan şubesi aracılığıyla tüm evrak ve işlemler Türk Patent Enstitüsü nezdinde doğrudan birebir takip edilmektedir.

        Başalan Patent network güvenliği FireWall ile sağlanmaktadır. Bunun dısında PIX FireWall ve IDS ile ataklar konrol edilmektedir. Günlük ve haftalık olarak yapılan veri yedekleme işlemi, yeni yazılımlar ve güncellemeler ile düzenli olarak sistem güvenliği arttırılmaktadır. 

        Başalan Patent & Trademark, kurulduğu tarihten itibaren daima yeniliklere açık olmuştur ve çalışma alanını her geçen gün geliştirerek fikri ve sınai haklara ilişkin yurtiçi ve yurtdışı hizmetlerinde ön araştırma, başvuru, itiraz, tescil ve yenileme işlemlerinin takibi ve sonuçlandırılmasını sağlamaya devam etmektedir.

        Hizmet kalitesini arttırmak ve müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmak amacıyla çalışma alanında Türkiye’de bir ilk olmuş ve ISO 9001:2008 kalite belgesi almıştır. ISO Kalite Belgesi çerçevesinde web sitesinde yer alan Müşteri Memnuniyet Anketi aracılığıyla müvekkkillerinin şikayet, öneri ve memnuniyetlerini düzenli olarak takip etmektedir.

        Bu doğrultuda Başalan Patent & Trademark sektöründe bir ilke daha öncülük ederek “online” sisteme geçmiş, bu sistem ile başvuru sahiplerine, hizmetlerinin ön araştırma safhasından sonuçlanıncaya kadar birebir izleme ve takip imkanı sağlamıştır.

        Ayrıca yarattığı çizgi karakter PATENTMAN ve onun fikri ve sınai hakları konu alan maceraları ile çalışma alanını anlaşılır ve eğlenceli hale getirerek fikri ve sınai haklara ilişkin konuların ilgiyle takip edilmesini sağlamıştır.

        Bu doğrultuda Başalan Patent & Trademark, müvekkil ve meslektaşlarını çalışma alanı ile ilgili bilgilendirmek için çeşitli kitaplar yayınlamakta olup, Başalan Patent yayınlarının online olarak “hukukkitabevi.com” sayfasından takip edilmesini sağlamıştır.

        Başalan Patent & Trademark, dinamik kadrosu ile çalışma alanını ekranlara taşımış ve “BaşalanPatent TV” online yayınları ile fikri ve sınai haklar konusunu geniş kitlelere anlatma, merak edilen konuları aydınlatma fırsatı bulmuştur.

        Başalan Patent & Trademark, hizmet alanının beklentilerini, müşteri talep ve ihtiyaçlarını doğru analiz ederek özgün projeler geliştirmek amacı ile çalışmalarına tüm hızıyla devam etmektedir.

İlkelerimiz


Tüm çalışanlarımızın memnuniyetini ve katılımını temin ederek,

Hukukun ilke ve üstünlüğüne inanarak,

Gizlilik prensibine sadık kalarak,

Hizmetlerimizi hatasız ve mümkün olan en kısa sürede gerçekleştirerek,

Kalite yönetim sistemimizin şartlarına uyarak ve etkinliğini sürekli iyileştirerek,

Ekonomik, saygın ve etkin sonuç almayı sağlamak ve tüm bu konuları çalışmalarımızda ve yaşantımızda da ilke edinerek müşteri beklenti ve isteklerini karşılamaktır

Hedeflerimiz


Öncülüğümüzde çalışma alanımızı şekillendirmek,

Çözümlerimiz, hizmetlerimiz ve desteğimizle fark yaratmak,

Müşteri odaklı çözümler sunmak,

Fikri ve sınai haklarla elde edilen kazanımları uluslararası pazarlara hazırlayarak taşımak,

Çalışma alanımızda fark edilen boşluğu doldurmak,

Kısa sürede, az maliyetle kesin çözümler üretmek,

Fikri ve sınai haklar bilincini yaygınlaştırarak, bu konuyla ilgili hukuksal alandaki gelişmeleri desteklemek, ilkelerimiz doğrultusunda hedeflerimize ulaşırken kültürel, sanatsal ve bilimsel alanda da gelişmeleri takip etmek ve bu faaliyetleri çalışma alanımızın bir parçası haline getirmek.

Bize UlaşınBAŞALAN PATENT & TRADE MARK SINAİ MÜLKİYET HİZMETLERİ MÜŞAVİRLİK LİMİTED ŞİRKETİ

 

İSTANBUL Merkez

İstanbul
Harita İçin Tıklayınız
Telefon : +90 (212) 290 62 72 (pbx)
Fax : +90 (212) 290 62 70 - 290 62 82
E - Mail : info@basalanpatent.com.tr
Web : www.basalanpatent.com.tr

Giz 2000 Plaza, Ayazağa yolu, No:7 Kat:12 34398 Maslak - İSTANBULANKARA Şubesi

Ankara 
Harita İçin Tıklayınız
Telefon : +90 (312) 230 43 75 (pbx)
Fax : +90 (312) 230 43 64
     
     

Necatibey Caddesi, Yeşilırmak Sokak No:17 / 20 Kızılay - Ankara


Üste Git