+90 (0212) 290 62 72 (pbx)

Adres: Gürsel Mah. İmrahor Cad. No: 29 / A Kat: 6 PREMİER KAMPÜS OFİS, 34400 Kağıthane / İSTANBUL (TÜRKİYE)

Telefon: +90 (0212) 290 62 72 (pbx) - Mail: info@basalanpatent.com.tr

İlaç Patent Türlerİ

-ÜRÜN PATENTLERİ (PRODUCT)

*Molekül Patenti

*Türev Patenti

*Kristal Form (Polimorf) Patenti

*Etkin Madde Karışım Patenti

 

-FORMÜLASYON (KOMPOZİSYON PATENTİ)

-ENDİKASYON PATENTİ

-USUL (PROSES) PATENTİ (PROCESS)

-ÜRÜN (PRODUCT) PATENTLERİ;

Molekül Patenti: Herhangi bir tıbbi ya da veteriner amaçlı, yeni bir molekül ya da doğadan elde edilen aktif (etkin) madde ile ilgilipatentlerdir.

Türev Patenti:Herhangi yeni ya da bilinen bir molekül/moleküllerden hareketle elde edilen, yeni bir molekülle ilgili patentlerdir.

Kristal Form (Polimorf) Patenti: Herhangi bir yeni molekülün yeni bir kristal formu (polimorf yapısı) ile ilgili patentlerdir.

Etkin Madde Karışım Patenti: Herhangi birden fazla bilinen ya da etkinmaddelerin veya türevlerinin bir karışım olarakkullanımı ile ilgili patentlerdir.

FORMÜLASYON (KOMPOZİSYON) PATENTİ;

Herhangi bir aktif maddenin etkisinin sağlanması için değişik katkı maddeleri ile birleştirilmesi ve ayrıca vücuda veriliş biçimi, dozajı vs. gibi konuları içeren patentlerdir.

ENDİKASYON PATENTİ;

Herhangi bir molekülün ilaç biçimine getirildikten sonra vücuda uygulanması sonrasında elde edilecek endikasyon(lar) – etki(ler) – sonuç(lar) ile ilgili patentlerdir.

USUL (PROSES) PATENTİ:

Herhangi bir ürünün, kristal formun, türevin ya da ilacın üretilmesi ya da hazırlanması için uygulanan proses (usul, yöntem, metot) ile ilgili patentlerdir.

Üste Git