+90 (0212) 290 62 72 (pbx)

Adres: Gürsel Mah. İmrahor Cad. No: 29 / A Kat: 6 PREMİER KAMPÜS OFİS, 34400 Kağıthane / İSTANBUL (TÜRKİYE)

Telefon: +90 (0212) 290 62 72 (pbx) - Mail: info@basalanpatent.com.tr

Devİr, Lİsans, Adres, Ünvan, Nevİ Değİşİklİğİ, Veraset, İntİkal

Patent/Faydalı Model Ve Diğer İşlemler
1.Adres Değişikliği

Patent/faydalı model sahibinin adresinde herhangi bir değişiklik olduğu takdirde, adres değişikliğinin Türk Patent Enstitüsü’ne bildirilmesi ve Sicil’e kayıt edilmesi gerekmektedir. Adres değişikliği, aynı patent/faydalı model sahibi adına tescilli yada başvuru aşamasındaki tüm patentlerde/faydalı modellerde yapılmalıdır.

2.Unvan Değişikliği

Patent/faydalı model sahibinin unvanında herhangi bir değişiklik olduğu takdirde, unvan değişikliğinin Türk Patent Enstitüsü’ne bildirilmesi ve Sicil’e kayıt edilmesi gerekmektedir. Unvan değişikliği, aynı patent/faydalı model sahibi adına tescilli yada başvuru aşamasındaki tüm patentlerde/faydalı modellerde yapılmalıdır.

3.Nevi Değişikliği

Patent/faydalı model sahibi kuruluşların unvanında nevi değişikliği olduğu takdirde, nevi değişikliğinin Türk Patent Enstitüsü’ne bildirilmesi ve Sicil’e kayıt edilmesi gerekmektedir. Nevi değişikliği, aynı patent/faydalı model sahibi kuruluş adına tescilli yada başvuru aşamasındaki tüm patentlerde/faydalı modellerde yapılmalıdır.

4.Veraset ve İntikal

Patent/Faydalı model sahibinin ölümü durumunda, patent/faydalı model hakları mirasçılara intikal etmekte olup, patent/faydalı model haklarının mirasçılarına intikalinin Türk Patent Enstitüsü’ne bildirilmesi gerekmektedir.

5.Devir

Patent/Faydalı model devri; patent/faydalı model sahibinin tescilli patent/faydalı model haklarının üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç, patentin/faydalı modelin devri yazılı olarak hazırlanan devir sözleşmesi ile yapılır. Patent/faydalı model devrinin Türk Patent Enstitüsü’ne bildirilmesi ve Sicil’e kayıt edilmesi gerekmektedir.

6.Lisans

Tescilli bir patentin/faydalı modelin kullanım hakkı (lisans) lisans yoluyla üçüncü kişilere verilebilir. Patent/faydalı model üzerindeki lisansın Türk Patent Enstitüsü’ne bildirilmesi ve Sicil’e kayıt edilmesi gerekmektedir.

ISO 9001:2008 Kalite Belgesi’ne sahip Başalan Patent Limited Şirketi olarak, 22 yılı aşkın deneyimimiz ve konusunda uzman kadromuz ile yurt içi ve yurt dışında fikri ve sınai mülkiyet haklarınızın tescili ve her türlü işlemlerinin takibi konusunda sizlere hizmet vermekten memnuniyet duyacağımızı bilgilerinize sunar, daha detaylı bilgi için şirketimizle temasa geçmenizi rica ederiz.

Üste Git