+90 (0212) 290 62 72 (pbx)

Adres: Gürsel Mah. İmrahor Cad. No: 29 / A Kat: 6 PREMİER KAMPÜS OFİS, 34400 Kağıthane / İSTANBUL (TÜRKİYE)

Telefon: +90 (0212) 290 62 72 (pbx) - Mail: info@basalanpatent.com.tr

Patent ve Faydalı Model İzleme

1.Patent / Faydalı Model İzleme

Patent/faydalı model haklarınızın etkin bir şekilde korunabilmesi için, Türk Patent Enstitüsü Başkanlığı nezdinde başvuruları yapılan ve Resmi Patent Bülteni’nde ilan edilen patentlerin/faydalı modellerin, patentinize/faydalı modelinize benzer olup olmadığının takibi yapılabilecek olup, benzer bulunan patent ya da faydalı model başvuruları her ay düzenli olarak tarafınıza rapor edilebilecektir.

Patent/faydalı model izleme sistemi sayesinde, Türk Patent Enstitüsü tarafından her ay düzenli olarak yayınlanan tüm patent/faydalı model başvurularının ilan edildiği Resmi Patent Bülteni incelenerek, patentinize/faydalı modelinize aynı yada ayırt edilemeyecek kadar benzer patentlerin/faydalı modellerin henüz başvuru aşamasında iken tespit edilmesi ve itiraz edilmesi mümkün olabilecektir.

Bunun yanısıra rakiplerinizin takibi sağlanabilecek ve sektördeki durumunuz belirlenebilecektir.

Firma Bazında Patent / Faydalı Model İzleme Talep Formu

Benzer Patentlere Göre Patent / Faydalı Model İzleme Talep Formu

Patent/Faydalı Model Numarasına Göre Patent/Faydalı Model Takip Talep Formu

2.Yıllık Ücret Takibi

Bir patent/faydalı model başvurusu veya patentin/faydalı modelin korunması için gerekli olan ve ücret listesinde belirtilen yıllık ücretler, Enstitü’nün bildirimine gerek olmaksızın patentin/faydalı modelin koruma süresi boyunca her yıl vadesinde (başvuru tarihine tekabül eden ay ve günde ) peşin olarak Enstitü’nün hesabına ödenmeli ve banka dekontu aslı Enstitü’ye gönderilmelidir.

Yıllık ücretlerin, belirtilen vadede ödenmemesi halinde, bu ücretler, ücret listesinde belirtilen ek bir ücretin ilavesi ile vadeyi takip eden altı ay içinde, gecikmeli olarak ödenebilir.

Bu süre içinde de yıllık ücretlerin ödenmemesi halinde patent/faydalı model hakkı, bu ücretin son ödeme tarihi itibariyle, sona erecektir.

Üste Git